SharePoint WebPart Eklerken Karşılaşılan Doğrulama Hatası ve Çözümü

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zaman oldu biliyorum. 🙂 Yoğun tempolu günlerden işte bu dertsiz tasasız günlere doğru ilerlerken SharePoint üzerinde karşılaştığım çözümü aslında basit bir sorundan bahsedeceğim. İsterseniz şöyle bir senaryo üzerinden yola devam edelim:

WebPart oluşturdunuz ve içerisine Validation Kontrolleri eklediniz tabi daha güvenli olsun dediniz birde bir captcha kontrolü buldunuz ve onu da WebPart’ınıza eklediniz. Hemen ardından SharePoint üzerinde bir sayfa oluşturdunuz ve kaydet butonuna bastınız ama oda ne :

Error: This page contains content or formatting that is not valid. You can find more information in the affected sections.

hatası aldınız evet aslına bakarsanız sorunun nerden kaynaklandığı basit. SharePoint WebPart’ı kaydederken validation ve tabiki captcha’yı kontrol ediyor yani Page.isValid değeri burada önemli. Peki bu sorunun üstesinden nasıl geliriz hemen bu konu üzerine yoğunlaşalım. Validation’u ve captcha’yı Edit Mode’da olunca disable etmeliyiz ve normal modda iken disabling olayını devre dışı bırakmalıyız. Page_Load fonksiyonu içerisinde:

Burada örnek olarak sadece captcha’yı devre dışı bıraktım. Siz valid olsun diye textbox’larınızın içerisini örnek verilerle doldurabilir veya validation kontrollerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bol sorunsuz günler 🙂

Bu yazı Sharepoint, Yazılarım kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir